بیدارم آیا؟

من رد شدم، توی شاید سرنوشت سازترین امتحان زندگیم! قبولی توی این امتحان شبیه برنده شدن توی لاتاری می مونه، هم از جهت شانس خیلی کمی که داری، هم برد بزرگی که می کنی. چند سال تو زندگیت جلو می افتی و کلی وام مجبور نیستی بگیری برا دانشگاه رفتن. اصلا از لاتاری هم مهمتر، شبیه اینه که در بهشت بروت باز بشه. یعنی بی شوخی منی که از کازینو متنفرم، اگه قبول می شدم همون شب یه سری می زدم. چون دیگه معلوم بود بر خر مراد سوارم. بازم بگم، از این که چه اندازه دچار خسران شدم از این باخت؟

عجیبیش اینه که خیلی هم به جاییم نیست. یعنی آدمی با روحیه من الان باید طناب دارشم آماده می کرد. تازه اگر قبلش از حسادت نمرده بود. یعنی با اون سوابق درخشان تحصیلی و نمره ایت رد شی و جلوی چشمت چند تا دکتر عمومی فارغ التحصیل از دانشگاههای خیلی معمولی قبول شن. آیا برای من مهمه الان؟ خیر. یعنی دارم نگران خودم می شم رسما. این اندازه بی تفاوتی و بی خیالی برای آدم نوروتیکی مثل من شبیه اینه که یه شیر زخمی بیاد وسط عربی برقصه، در همین حد دقیقا. هی منتظرم من حقیقی از جلدش بیاد بیرون و حسابی برای فرصت از دست رفته و خاک به سر شده سوگواری کنه. خبری نیست که نیست.

/ 6 نظر / 26 بازدید
بیتا

یه سوال .این امتحان دوباره برگزار میشه؟کی؟

شاه بلوط

اینقدر توی امتحانائی که دوست داری رد میشی که وقتی توی یه امتحان قبول میشی دیگه برات لذتی نداره برای من این طوری شده

مهدی

تلخ بود این پستت درست مثل اسم بلاگت.

گابریل

رد شدنت مال الان که نیس؟ چندسال پیشه درست میگم؟ سلام من هر سال همین موقع ها تصمیم میگیرم که بشینم بخونم دوباره کنکور بدم برا پزشکی و بعدش دوباره سست میشم / امسال جدی تر از هرسال تصمیم گرفتم / پریروزا به اقتضای شغلیم یه بچه اومد پیشم با یه بیماری مزخرف / برای همیشه قید این تصمیم احمقانه رو زدم چه کاریه آدم پزشک شه مهندسی که بهتره نیس؟

گابریل

اسب حیوان نجیبی است را ندیدم اما تو زن و شوهرهای وودی آلن را ببین اگر ندیده ای سلام

بیتا

می خواستم اینو نگم بذارم سال دیگه.ولی می ترسم یادم بره.خواهش می کنم سال دیگه شرکت کن.باشه؟ تو سال دیگه یه بچه داری .مگه نه؟قبول میشی.مطمئن باش