با اینکه از موضوعات داغ بیزارم

شنیدن خبر لخت شدن دختر مصری برای من در وهله اول تحسین بر انگیز بود، عریانی در جامعه ای سنتی که خطر روز افزون اسلامی شدن هم تهدیدش می کند.

بعد از دیدن عکسها، کمی شور اولیه ام فرو کش کرد! به قول اینجاییها "تو ماچ" بود.به نظرم با کمتر از این هم می شد پیام  را رساند. نیازی به این همه عریانی نبود. ولی باز هم شهامتش ستودنی بود. ضمن اذعان به اینکه راه مقابله با تفریط، افراط نیست.

تا اینکه مصاحبه اش را با CNN خواندم. کودکی بود سر در گم و گرفتار تضاد. طرفدار رابطه خارج از چهارچوب ازدواج است ولی با استفاده از قرص ضد بارداری و سقط جنین مخالف است. علاقه ای به سیاست ندارد ولی می خواهد در جامعه تغییر ایجاد کند. درسش را رها کرده چون نمی خواسته از طریق دریافت پول تحت کنترل خانواده اش باشد ولی در خانه دوست پسرش و به خرج او زندگی می کند و اوست که مشوقش در این راه بوده و برایش در رسانه ها تبلیغ می کند.

هر چند گاهی حرکتهایی نه چندان از سر تعقل و تدبیر، زمینه ساز جریانهای بزرگ می شود، مثل خودسوزی جوان تونسی، دخترک قصه ما هنوز خیلی مانده تا بزرگ شود. چهره معصومانه اش هم همین را می گوید.

/ 6 نظر / 21 بازدید
Atefeh

man mosahebeash ro nashnidam ama inhayee k neveshty neshoon mde k mesle kheili az maa middle east ee ha gereftare tazad hast..va moteassefane chun maha az bachegi azadie fekr nadashtym daghighan nemdoonim chy mkhaym chy nemkhaymm

مهرزاد

فیلم باید یه چیز تازه داشته باشه فیلمی که تازگی نداته باشه رو باید انداخت توی زباله ها این تازگی می تونه توی محتوا یا فرم یا عر دو باشه تهران من حراج هیچ چیز تازه ای نداره احمقانه هم هست

مهدي

به نظرت زيادي جو گير نشده بود؟

مهرزاد

منظورت چی بود بلاگم فیسبوک داره؟ اون آیکون فیسبوکو میگی؟ بااون میشه توی فیسبوک shareش کرد مشق شب هم عالیه