باز هوای وطنم آرزوست

دم عیدی باز زده به سرم. یاد بدو بدوی روزهای آخر سال می افتم، یاد آفتاب ملس روزهای آخر اسفند، یاد نم بارانی که گاه می زند، حتی ترافیک ساعتهای آخر، یاد تهران، تهران که زیباست، حتی اگر دود زده و کثیف و شلوغ باشد.

دلم برای خودم تنگ شده، برای خودم که توی خیابان ولیعصر راه می روم، برای خودم که بستنی زعفرانی می خرم، می برم خانه مادر بزرگم همان نزدیکی، برای خودم که توی کریمخان، ویترین کتابفروشیها را نگاه می کنم، برای خودم که دارم عیدی می خرم برای این و آن.

دم عیدی من یاد خانه ام می افتم که دیگر نیست.یاد پرده های قرمزش، یاد بچه های همسایه که توی حیاط تاب بازی می کنند، یاد بقالی روبرو، یاد آدمها که توی کوچه راه می روند.

/ 8 نظر / 23 بازدید
ستاره پنج پر

یاد مصیبت خونه تکونی نیوفتادی؟ من که امروز نمیدونم سر دستم چه بلایی اومده همینطور درد میکنه فکر کنم ناجور پیچید الان هم به زور تایپ میکنم پیشاپیش سال نو مبارک امیدوارم سال خوبی در پیش داشته باشی[ماچ]

مهدی

دم عید که می شود همه مان یک جورهایی هوایی می شویم و این حس نوستالژی بدجوری قلقلکمان می دهد. اسفند و جنب و جوش برای عید را دیوانه وار دوست دارم اما نمی دانم چرا درست بعد از تحویل سال همه ی غصه عالم می آید سراغم.

hasti

این "دلم تنگ شده" رو اونقدر خوب میفهمم که انگار منم که دارم میگم.

مهران

عیدت مبارک. کمی بزن به بی خیالی. سخته . ولی شدنی است. جون من بخند.[گل]

پرنس میشکین

دلتنگی های آدمی را باد ... سلام سال نو مبارک برات سال خوب و شاد آرزو میکنم امیدوارم این آرزو کردنای من تاثیری هم داشته باشه ! دلتنگ نباش یعنی سعی کن نباشی سعی کن حالشو ببری من ازینجا بهت اطمینان میدم ارزششو نداره سلام باشه سعی میکنم یادم باشه وقتی خواستم خودکشی کنم خبرت کنم با هم این کارو بکنیم ولی قول نمیدم فک کنم نوی اون شرایط یادم نباشه!

neda

divoone ashkam ro dar avordi.pas ma key khoob mishim.kojayi chera azat khabari nist ta ba ham dard e del konim.

ایران

درود بر شماهموطن هوای وطنت آرزوست؟ کدام وطن وطن که ویرانه است کدام هوا ؟ هوا که بوی خون میدهد غبار آلودست آنقدر که حالت بهم میخورد

Aria Lonely

عید امسال برای منم عید نبود فقط ایران بودن حال و هوای عید هست