مرده باد دیکتاتور

کسی فکرش را نمی کرد که رهبر عزیز خلق کره شمالی( همان عنوانی که خودشان به کار می برند) در سن شصت و نه سالگی به درک واصل شود، به خصوص خودش. چون اصولا مرگ برای همسایه است و دیکتاتور قرار است نامیرا باشد. بدون اینکه نظر کسی را بپرسند، چون اصولا مردم ارزشی ندارند که نظرشان داشته باشد، کیم جونگ اون را بجایش رهبر عزیز کردند. این پسر ناز که لقبش وارث کبیر بود، با نام مستعار در سوییس مشغول فراگیری زبان انگلیسی بوده و توی هر کدام از لپهایش و غبغبش یک توپ فوتبال جا می شود. این در شرایطی است که مردم کره شمالی سالهاست از قحطی و سو تغذیه رنج می برند. فیلمهای زیادی از آن سرزمین دارای فناوری هسته ای به بیرون نشت نمی کند ولی در همان تعداد اندک مردمی را میبینی که شبیه بیماران مراحل انتهایی سرطان هستند.  بعد همین مردم داشتند خودشان را کتک می زدند از داغ درگذشت آن رهبر فرزانه. خود آن گور به گور شده هم شکمی پا به زا داشت و نقل شده از رسانه های کره جنوبی وابسته به دشمن و جریان فتنه، که بسیار علاقمند بوده به غذا و الکل و سیگار برگ. سه بار هم ازدواج کرده بود. حالا علت مرگ فشار کار زیاد عنوان شده است.

رسانه های کره قبلا پیش بینی کرده بودند که در صورتی که برای رهبر عزیز مشکلی پیش بیاید کل کهکشان فرو می پاشد. گفته شده بوده هنگام تولد این نوزاد استثنایی دو رنگین کمان بر فراز کوهستان ظاهر شده بود، عجب تقدسی داشته این مرد.

در اطلاعیه ای که در مورد جانشینی کیم جونگ ایل، از تلویزیون دولتی کره خوانده شده آمده است: "مهار ارابه انقلاب عظیم کره را اینک کیم جونگ ایل در دست دارد که وارث کبیر آرمانهای انقلاب و مرام خود اتکایی کشور و رهبر حزب، ارتش و خلق ماست".

کلا سخت است تصمیم بگیری بعضی حرفها جدی اند یا شوخی.

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
همساده قدیمی و با معرفت

خیلی‌ متاثر شدم نمیدونستم!‌ای بابا عجب غمی رو به دوش کشیدن این بنده خداها!!

خانم ثابتی

مثل چشم یک دوست ، که بعد از سالها ، در انحنای کوچه ای دوباره می بینی ، نوشته هایت برق می زنند. خوشحالم که پیدایت کردم.

ستاره پنج پر

چقدر دلم برای اینجا تنگ شده بود...

مهرزاد

وقتی هم کیم ایل سونگ مرد توی اخبار گفتن روح ملکوتی رهبر کبیر مملکت به آفتاب پیوست (ترجمه نقل به مضمون) هواشناسیشون هم اعلام کرد دمای آفتاب به خاطر همین پیوستن روح بهش یه درجه بالارفته (جدی میگم) سلام ولی اون فیلم آب بر صخره های سوطان می جکد فقط یه فیلم هموسکشوالی نیستا

افرا و پاییز

متاسفانه شوخی نیست این چیزها و خیلی هم جدی است انگار[ناراحت]

مهرزاد

از سینمای ترکیه هم که پرسیده بودی خودم خیلی فیلم ندیدم ازش ولی کارای عالی ‌ای دارن مثل سه گانه شیر تخم مرغ عسل از سمیح کاپلان اوغلو

سفید برفی

چه قدر این حرفها و گریه ها و لقبها و رفتارها برام اشناست.کجا دیدم ایا؟[چشمک]